Americké elity spojené s Demokratickou stranou udělaly vše pro delegitimaci Trumpa, a pro jeho likvidaci – politickou a nakonec možná i fyzickou. Před čtyřmi lety se Demokratům v médiích a bezpečnostních špičkách podařilo utajit zprávy o spojení Bidenova syna i samotného Bidena s čínskými komunisty, a těsně před volbami zveřejnili dopis vysokých představitelů CIA a FBI, v němž Trumpa obvinili ze spojení s Ruskem.
Dopis nejvyšších představitelů tajných služeb s vylhaným obviněním byl konečným důkazem existence temných levicových sil v americké politice, které se snaží dosáhnout svých cílů nedemokratickými prostředky, nazvané Trumpem „deep state“. V zájmu těchto temných sil je samozřejmě zesměšňovat tento pojem, a užiteční idioti tak činí i v Česku (zde). Trump má schopnost dobře definovat problémy, a jak jeden slavný matematik řekl: „definovat problém znamená ho vyřešit“.
Do politiky nešel získat peníze či slávu, neboť obé již měl, ale zlepšit situaci Spojených států, kterou odhadl jako kritickou, zvlášť po letech Obamovy vlády. Proto se lišil od všech ostatních. Jasně řekl, že je potřeba „vysušit močál byrokracie“ ve Washingtonu a hlavně „postavit tu stěnu“ na jižní hranici, aby tudy přestaly proudit desítky milionů migrantů – často zločinců a mnohdy potenciálně levicových voličů. Demografické změny způsobené touto migrací by mohly nezvratně přeměnit americkou demokracii na progresivistickou republiku podobnou jejich jihoamerickým sousedům.
Mezi jeho předem jasně definovanými cíli, vedle potlačení byrokracie a nezákonné migrace, bylo upevnit americkou ekonomiku hlavně vůči expansivní a nepoctivé Číně a také se oprostit od progresivistických pověr včetně víry v klimatickou krizi. Během svého prvního volebního období dosáhl Trump mnohého ze svých cílů. Upevnil autoritu USA ve světě, přiměl Evropu k zlepšení obrany, zvýšil počet pracovních míst v USA, a například nezaměstnanost barevných dosáhla nejnižší úrovně v americké historii. Poprvé po 75 letech USA exportovaly více nafty než dovezly, atd.
Údajně neexistující deep state se před Trumpovým druhým volebním obdobím dobře připravil. Nejen mobilizováním všech médií proti Trumpovi, organizováním lživých kampaní, ale i mnoha podivnými náhodami a nehodami, které napomohly Bidenovi (zde). Trump může působit extravagantně, ale tak v mnohém působil i Churchill. Konvenčněji uvažující lidé, zvlášť s menším ekonomickým a politickým rozhledem, mohou negativnímu dojmu propadnout (viz například názor Petra Pavla na Trumpa, zde). Ale při zpětném pohledu je dnes všem jasné, že Churchillovy směšnůstky nijak nezastiňují jeho zásluhy o porážku tehdejšího zla.
Somálsko-palestinské feministky v čele Demokratické strany, úprk z Afganistánu, zastavení těžby amerického plynu, drancování amerických obchodů členy skupinu BLM, financování Iránu, omezování Ukrajiny v použití amerických zbraní, to vše a mnoho dalšího muselo u lidí, kteří situaci sledují, vyvolat obavy z pokračující vlády Baracka, Michelle, Hillary, Bidenů a Harrisové. Snad časem pochopí i trumpovští skeptici, že jsme vítězstvím Trumpa utekli čertovi z lopaty.
Díky pane Guttmanne za kvalitní a bohatý rozbor svinstev ohledně dnes už předminulých voleb v USA. Je až neskutečné - a osobně to považuji za Boží zásah - že přes všechny ty mocné, temné síly a jejich útoky, Trump nejenže přežil, ale i psychicky ustál štvaní, politické zesměšňování, vláčení po soudech, obtěžování ze strany FBI, urážky, falešná obvinění, obrovské pokuty i médiální lynč. Je tedy zároveň neskutečné, že dokonce vyhrál. Kromě Boží pomoci a podpory za tím byla určitě i mravenčí práce, odhodlání a odvaha mnoha poctivých lidí, která z malých kamínků postavila zeď svévoli, takže se rok 2020 neopakoval. Je to úžasné a povznášející vítězství dobra nad zlem, svědectví, že Bohu tento svět není lhostejný.
OdpovědětVymazatPřesně tak, také obdivuju Trumpovu úpornost a pracovistost, díky B-hu že to tak dopadlo.
OdpovědětVymazat